Wynajem mieszkania w Olsztynie – czy warto?

czy warto kupić mieszkanie

Koszty zakupu mieszkania w dużych miastach zmuszają przede wszystkim młodych ludzi do wiązania się z bankiem na długie lata kredytem hipotecznym. Ceny nieruchomości są tak wysokie, że nawet osoby z pensją powyżej średniej krajowej muszą liczyć się z kredytem na 15, a nierzadko 30 lat. Czy w związku z tym warto kupować, czy jednak wybrać opcję wynajmu?

Wynajem mieszkań w Olsztynie to prawdziwie dochodowy biznes. Wiele osób decyduje się na inwestycję własnych środków w zakup mieszkania, które docelowo ma się nie tylko zwrócić ale być również generatorem zysków.

Dość powszechny jest, ze względu na liczbę olsztyńskich uczelni, wynajem mieszkań studentom. Są to jednak przeważnie lokale o dość niskim standardzie, urządzone prowizorycznie, nigdy nie remontowane za to w bardzo wysokich cenach. W szczególności okres wrzesień-październik to czas, gdy ceny za wynajem mieszkań w Olsztynie rosną do niebotycznych rozmiarów i możemy zapomnieć, że tani wynajem dwupokojowego mieszkania olsztyn jeszcze jest aktualne. I dotyczy to wszystkich lokalizacji, również tych oddalonych od centrum miasta. Z drugiej strony, wynajem oznacza dużą swobodę zarówno względem poszukiwania idealnej lokalizacji jak i w żaden sposób nie wiąże się z wieloletnim kredytem bankowym.